| Τύπος Μπαταρίας | Επαναφορτιζόμενη Ιόντων Λιθίου |
| Χωρητικότητα Μπαταρίας | 7800mAh / 7.8Ah |
| Τάση | 3.7V |
| Χρόνος Λειτουργίας | Έως 17 ώρες |
| Ισχύς Κύριου Φωτός | 1.67W στα 450mA |
| Έξοδος Φωτεινότητας | 216 lumens |
| Φωτεινότητα | 15000lux |
| Διάρκεια Ζωής LED | Έως 100.000 ώρες |
| Κύκλοι Φόρτισης Μπαταρίας | Πάνω από 1000 κύκλοι |
| Βάρος | 578g |
| Βαθμός Προστασίας | Αδιάβροχο IP68 |